Môžem mať 5 rokov po pôrode veľkú jazvu, ktorá tam zavadzia?

Zodpovedané
5. jan 2022

Dobrý deň,

môj pôrod bol komplikovaný. Šila ma veľmi mladá pani doktorka viac než hodinu. Po pôrode sa ostatné ženy zotavovali a mne bolo len horšie a horšie. Po 4 dňoch zistili, že mám veľký zápal a potrhané stehy. Uspali ma a nejako mi to prerobili. Brala som antibiotiká.

Ešte mesiac po pôrode som nesedela, rok po pôrode bol pohlavný styk hrozne bolestivý.

Teraz mám 5 rokov po pôrode a už nemôžem povedať, že ide o pravú bolesť. Skôr tak, že cítim, že mi tam niečo ako keby vždy omínalo, alebo jazva. Občas to minimálne zabolí, ale skôr ako keby len niečo tam trocha zavadzia.

Minule ma už napadlo, ci tam nemôžem mať nejaký nádor. Na preventívne prehliadky chodím pravidelne a nič zvláštne mi doktorka nehovorila.

Môžem mať veľkú jazvu ešte 5 rokov po pôrode, ktorá tam zavadzia?

Ďakujem

Dobrý deň,

nález by bolo potrebné vidieť. Bez toho sa Vám vyjadriť bohužiaľ neviem. Môže ísť o keloidnú jazvu alebo oslabenú pošvovú stenu v danej oblasti. Riešením by bola plastika.

Na nádor hneď nemyslite, nie je na to dôvod.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník