Môžem kombinovať Lactofeel a Gynimun v tehotenstve?

Zodpovedané
20. júl 2022

Dobrý deň,

chcem sa spýtať, som v 5. týždni tehotenstva. Začína u mňa jemné svrbenie ale nič hrozné, ani výtok. V predošlom tehotenstve som potratila v 20 tt následkom infekcie, z čoho som dostala zápal plodových obalov (bakteriálna vaginóza). Chcela by som preventívne brať aspoň v prvom trimestri, aby som znížila príznaky choroby alebo mykóz, Lactofeel jeden deň v týždni a o pár dní Gynimun vaginálne kapsule.

Myslíte, že je táto kombinácia správna?

Nemôžem si s tým uškodiť?

Na intímnu hygienu používam Idelyn Beliema.

Ďakujem za radu.

Dobrý deň,

ak sú mierne ťažkosti, môžete si podľa potreby aplikovať Lactofeel a tiež Gynimun. Gynimun kľudne počas celého tehotenstva raz týždenne.

Ak by ale ťažkosti neustupovali, vyhľadajte lekára, ktorý Vám zrealizuje ster a bude liečiť cielene.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník