Môžem kombinovať Gynex kvapky a antikoncepciu Zlynda?

Zodpovedané
10. jan 2023

Prajem krásny nový rok,

pani doktorka, môžem kombinovať Gynex kvapky a antikoncepciu Zlynda?

Jedná sa o to, že som 3 mes. po pôrode a neskutočne mi vypadávajú vlasy. Zachvíľku tam nič nebudem mať. (Predpokladám, že mi chýba estrogén, keďže mám aj vaginálne suchosti). Známa mi odporučila Gynex kvapky na úpravu hormónov, lenže používam tú ant., a neviem či to môžem. Navyše aj kojím.

Alebo po prípade čo by som mohla?

Som zúfalá, vždy som si “zakladala na bujnej hrive”, teraz mám pomaly plešiny. Toto som nemala ani po prvom pôrode.

Ďakujem.

Dobrý deň,

užívajte Femibion 3. Práve 2 - 3 mesiace po pôrode, keď sa menia hormonálne pomery v tele, nastáva u žien masívne vypadávanie vlasov. Nebojte sa, raz to prestane a vlasy dorastú. Preto užívajte doplnky výživy, majte pestrú stravu a mohla by prípadne pomôcť pravidelná masáž hlavy, aby sa vlasová pokožka výraznejšie prekrvovala.

Postačí vydržať. Gynex Vám v tomto prípade podľa mňa nepomôže. Počas kojenia ho navyše ani neodporúčam.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník