Môžem kombinovať Duphaston, Imuran a Milurit?

Zodpovedané
11. nov 2022

Dobrý deň,

gynekológ mi predpísal Duphaston na úpravu cyklu, pretože mám menštruáciu už 2. týždeň. Dnes je to cca 13./14. deň a síce je slabšia menštruácia, ale stále špiním.

V letáku je, že sa to má vziať na 11. deň, takže sa chcem opýtať či to môžem stále vziať, napr. dnes večer?

Taktiež mám crohnovu chorobu a mám predpísaný Imuran + Milurit prvýkrát (mám to vziať ráno tiež), je v poriadku brať takúto kombináciu liekov?

Beriem trvalo aj Euthyrox na štítnu žľazu.

Ďakujem vopred za odpoveď.

Dobrý deň,

áno, liek užite dľa doporučenia v druhej polovici cyklu. Podľa dĺžky cyklu - napríklad pri 28 dňovom cykle ho užite na 16. deň MC a užívajte ho 10 dní 1-0-1.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník