Môžem ísť na dovolenku do Turecka na začiatku 2. trimestra?

Zodpovedané
21. júl 2022

Pekný deň prajem,

chcela by som sa informovať. Máme ísť do Turecka, máme už zaplatené. V septembri od 16. do 23. Medzičasom mi ale zistili, že som tehotná. V čase keď sa pôjde na dovolenku by som mala byť na začiatku druhého trimestra, tesne na začiatku.

Je podľa vás bezpečne vycestovať?

Môj gynekológ mi povedal, že môžem kľudne ísť. Ale zas druhý gynekológ, keď som sa radila, mi odporučil radšej to neriskovať. Prosím poraďte. 🙏

Ďakujem.

Dobrý deň,

ak bude všetko v poriadku, tak kľudne. V Turecku si však dajte veľký pozor na vodu, pite iba balenú, aj zuby si ňou umývajte. Ideálne je ak sa vyhnete aj ľadu v nápojoch.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník