Môžem dojčiť staršiu dcérku, keď mám placentu praevia?

Zodpovedané
4. mar 2022

Dobrý deň,

som v 13. týždni + 0 dní a gynekológ mi stanovil placentu praevia marginalis a zakázal mi pohlavný styk. Povedal, že pri sexe dochádza k sťahom maternice a to je momentálne nežiadúce.

Je placenta praevia nebezpečná?

Môžem dodjčiť staršiu dcérku?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa môjho názoru je ešte veľmi skoro stanoviť diagnózu placenta praevia marginalis. Postupujúcim tehotenstvom a rastom maternice sa bude aj placenta vyťahovať vyššie. Je veľmi pravdepodobné, že v termíne pôrodu bude lokalizované absolútne bezpečne.

Dojčenie neodporúčam v druhej polovici tehotenstva.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník