Môžem cvičiť s Aniballom pri kvasinkovej infekcii?

Zodpovedané
19. máj 2022

Dobrý deň,

aktuálne som ukončila 36. týždeň tehotenstva. Na poslednej poradni u gynekológa mi bola zistená kvasinková infekcia, na ktorú som dostala Macmiror tablety. Sestra to komentovala, že ich snáď stihnem do pôrodu vybrať (12 dní) (pritom CS mám 2, jedine vonkajšia bránka na prst otvorená).

Moja otázka smeruje k cvičeniu s Aniballom, je nutné čakať s cvičením do konca liečby alebo nie? V prípade ak liečba nezaberie, môže ohroziť bábätko?

Ďakujem.

Dobrý deň,

pri kvasinkovej infekcii by som nedoporučila cvičenie Aniballom, pretože sliznica pošvy je v jej prípade krehká a mohli by ste si spôsobiť poranenie. Avšak pôjde asi o zmiešanú infekciu (kvasinka+baktérie), pretože Macmiror neslúži iba na liečbu kvasinkovej infekcie.

Povedala by som, že po doužívaní 7ks tabliet môžete začať cvičiť.

Preliečiť sa je dôležité, pretože sa môže bábätko infikovať v pôrodných cestách.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník