Môžem byť tehotná, ak som si na chvíľu vybrala krúžok?

Zodpovedané
7. jan 2023

Dobrý deň,

je šanca otehotnieť, ak som si krúžok Ornibel zaviedla počas 5. dňa cyklu a o 2 dni som ho vybrala na pár minút kvôli styku, no zabudla som ho zaviesť naspäť a spomenula som si na druhý deň ráno (cca 10 hod neskôr), okamžite som si zaviedla nový krúžok...?

Ako mam ďalej postupovať, prosím Vás?

Je možné, že by som mohla byť tehotná?

Ďakujem.

Dobrý deň,

nebolo by problémom, že ste si ho na chvíľu počas styku odstránila, ale problémom by mohlo byť, že sa aplikoval až na ďalší deň.

Ak si chcete byť istá, užite urgentú antikoncepciu a Ornibel si ponechajte.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník