Môžem brať v tehotenstve Clexane a Anopyrin naraz?

Zodpovedané
24. júl 2022

Dobrý deň,

už som v 7. mesiaci tehotenstva a od začiatku beriem Clexane 0.4 a k tomu Anopyrin 50 mg denne. Včera na poradni som mala iného lekára, zastupujúceho, a ten zhrozene pozeral, že mám obe naraz. V minulosti som potratila práve kvôli hematómu, všetky výsledky som mala v poriadku ale pre istotu mi nasadili teraz toto.

Myslíte, že to mohlo také silné niečo dokopy ako Clexane a Anopyrin ublížiť dieťatku?

Nejako ovplyvniť vývoj?

Ďakujem.

Dobrý deň,

neobávajte sa. Vývoj to ovplyvnilo iba pozitívne, keďže ste v 7. mesiaci tehotenstva. V oboch prípadoch ide iba o nízku preventívnu dávku. Navyše obe liečivá ovplyvňujú zrážanie krvi na inom princípe. Anopyrin priamo trombocyty a Clexan pôsobí v koagulačnej kaskáde.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník