Môžem brať Entizol v 10. tt?

Zodpovedané
20. jan 2023

Dobrý deň,

chcela som sa opýtať na váš názor používania Entizol 500 mg v 10. tt.

Minulý týždeň som bola na poradni, robili mi aj výter, a v pondelok mi doktor iba poslal správu, že mám používať tieto vaginálne tablety, žiadne vysvetlenie. No má dovolenku, tak sa ani dovolať naspäť neviem... A všade sa píše, že by sa používať najmä v prvom trimestri nemali. Tak som úplne zmätená... :(

Ďakujem.

Dobrý deň,

Entizol by sa v prvom trimestri nemal užívať pre jeho potenciálny mutagénny efekt.
V druhom a treťom trimestri už užívanie problémom nie je.

Alternatívou je užívanie Dalacinu.

v prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník