Môže Zlynda spôsobovať nevoľnosť?

Zodpovedané
24. aug 2022

Dobrý deň,

už 13 dní beriem HAK Zlynda. Predpísaná mi bola kvôli veľmi silnému a dlhému krvácaniu. Keďže dojčím, iná alternatíva vraj nie je.
V poslednom čase (už pár dní, resp. možno aj odkedy beriem tabletky) mi je však každý deň zle, mám závraty, som unavená, cítim nevoľnosť, slabosť, bolí ma brucho a kríže, hlava. Tabletky som začala po konzultácii s doktorom brať na druhý deň cyklu.

Môžu dané pocity súvisieť s HAK?

Medzi nežiaducimi účinkami som niečo z toho našla...

Môžem pokračovať v užívaní, alebo radšej ich čím skôr vysadiť a tým odsledovať, či sa to zlepší?

Existuje aj iná alternatíva liečby počas kojenia?

Ďakujem.

Dobrý deň,

alternatívou by bola antikoncepcia Desirett - je tiež jendozložková a vhodná v období dojčenia.

Osobne by som doporučila pokračovať v jej užívaní. Je to ešte pomerne krátka doba a telo si potrebuje zvyknúť. Ak by ťažkosti pretrvávali intenzívne aj po mesiaci užívania, kontaktujte svojho gynekológa a zvážte prípadnú zmenu preparátu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník