Môže zápal skresľovať výsledok testu?

Zodpovedané
29. mar 2022

Dobrý deň

pred týždňom som dostala zápal močových ciest. Robila som si doma testy zápalové a vyšli mi zvýšené leukocyty. Keďže som mala len časté nutkanie a nepríjemný pocit po vycikani (žiadne pálenie, svrbenie a pod), tak ma napadlo, či to nemôže byť aj tehotenstvom, keďže v začiatočnom štádiu sú zvýšené leukocyty bežne.

Momentálne beriem antibiotiká (mám také ktoré môžu brat aj tehotné, upozornila som lekárku na to).

Môže zápal skresľovať výsledok testu?

Dnes som si robila druhýkrát test, čiarka je silnejšia ako pred dvomi dňami.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

myslíte či zápal močových ciest môže skresliť výsledok tehotenského testu? Nemôže. Keď sú tam dve čiarky, tak ste tehotná.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník