Môže za kratšiu dobu medzi cyklami hormonálna nerovnováha?

Zodpovedané
5. máj 2022

Dobrý deň,

vždy som mala cyklus pravidelný (okrem pár výnimiek) a vždy cca 30 - 32 dní medzi nimi. Po pôrode som mala pár mesiacov menštruáciu tiež takto a teraz posledné 3 mesiace ju dostávam už po 21 dňoch.

Čo s tým? Môže to mať nejakú hormonálnu príčinu?

Je to aj dosť otravné, mať to takto často. Musím byť v strehu už 2 týždne pred očakávaným dátumom menštruácie, či ju zas nedostanem takto skoro.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

menštruačný cyklus je riadený hormónmi a príčina bude preto hormonálneho pôvodu. Liečba je hormonálna.

Prípadne skúste ako alternatívu Gynex kvapky, ktoré sú prírodného pôvodu a mali by pomôcť nastoliť hormonálnu rovnováhu. Ak sa ale cyklus do 3 mesiacov neupraví, vyhľadajte svojho ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník