Môže vyššia chorobnosť na pracovisku negatívne ovplyvniť moje tehotenstvo?

Zodpovedané
24. feb 2023

Dobrý deň,

som v 14. týždni a v práci mi odporučili, že nech idem skôr na PN. Pracujem v ŠKD a mám problémy s imunitou. Mám deficit a astmu. Keď ochoriem, tak mi zaberú len antibiotiká. Moja imunita nedokáže zdolať vírus a baktériu.

Keďže je chorobnosť v škole veľká, neviem ako sa rozhodnúť. Gynekológ ma odmietol vypísať, nevidí dôvod. Ja mám strach, pretože pred rokom som prekonala MA a nechcem nič podceniť.

Obvodný lekár je ochotný ma vypísať kvôli mojej zvýšenej chorobnosti. Jednu chorobu som už v 1. trimestri prekonala a bolo to hrozné trápenie.

Aký je Váš pohľad na moju situáciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

tiež by som zvážila PN.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník