Môže ureaplazma spôsobovať močové infekty s nálezom baktérie E.coli?

Zodpovedané
24. nov 2021

Dobrý deň,

v mladosti som mala ureaplazmu. Vtedy antibiotiká nezabrali a tak sme to nechali tak. Porodila som zdravé deti a ureaplazma mi nerobila problémy,

Môže byť ureaplazma príčinou, že sa mi nedarí vyliečiť zápal močových ciest?

Kultivácia moču potvrdila premnoženú E.coli baktériu. Lebo ak nie, zameriam sa teraz na preliečenie E.coli.

Ďakujem

Dobrý deň,

príčinou častých, či už vaginálnych, ale aj močových infekcií môže byť narušenie prirodzenej flóry inou skrytou baktériou.

E.coli je najčastejším pôvodcom uroinfekcií. Je potrebné predovšetkým riadne preliečiť daný nález podľa výsledkov citlivosti. A následne prevencia /dostatok tekutín, teplo sa obliekať, predovšetkým od nôh/ a skúsiť tiež môžete brusnicové preparáty - konkrétne - MEGA BRUSINKY 500 mg NATUREVIA Cran-Max (Bio-Shield) 1xdenne na noc po dobu aspoň 6 mesiacov, ktoré majú najlepšie výsledky.

Komplikované recidívujúce uroinfekcie sú však už v manažmente urológa, nie gynekológa.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník