Môže tretinoin ovplyvniť menštruáciu a ovuláciu?

Zodpovedané
28. mar 2022

Dobrý deň,

asi 6 mesiacov lokálne užívam Acnatac gel (tretinoin + klindamycin) na liečbu akné. Môj cyklus býval cca 35 - 38 dní. V súčasnosti je to aj 46 - 48 dní.

Môže tretinoin ovplyvniť menštruáciu a ovuláciu?

Ovulačné testy mám negatívne.

Upravia sa moje problémy po skončení liečby?

Z krvi mi vyšiel hormonálny profil v poriadku, len TSH mám mierne zvýšené.

Čo mám robiť, aby som si dala cyklus do poriadku?

Gynex kvapky a ani kotvičníkový čaj mi nepomáhajú.

Ďakujem

Dobrý deň,

tretinoin a ani jeho skončenie liečby Vám s úpravou cyklu nepomôžu.

Pravdepodobnou príčinou, aj keď ostatný nález som nevidela a hodoty TSH nepoznám, bude narušená funkcia štítnej žľazy. Kontaktujte gynekológa, prípadne priamo s výsledkami vyhľadajte endokrinológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník