Môže špinenie/krvácanie mimo cyklu zapríčiňovať polyp?

Zodpovedané
15. máj 2022

Dobrý deň,

Už asi 2 - 3x sa mi stalo, že v čase plodných dní začnem špiniť, ak mám za sebou väčšiu fyzickú aktivitu. Pokiaľ robím iba bežné veci, je to OK, ale akonáhle je tam nejaká námaha, napríklad chcela som behať alebo viac bicyklovať a začalo špinenie. Vidieť to len na záchode na papieri. Trvá to tak 2 - 3 dni a potom prestane. Mám pri tom aj taký zvláštny tlak v podbrušku ako pred menzesom. Menštruáciu mávam po pôrode pravidelne. Počas tehotenstva mi v nemocnici povedali, že mám polyp.

Môže to byť z toho?

Najprv som si myslela, že je to kvôli ovulácii, ale neviem. Keďže sa to opakovalo, samozrejme budem volať gynekológa.

Ďakujem.

Dobrý deň,

áno, jednou z možností je ovulačné krvácanie a druhou prítomnosť polypu. Je potrebné sa objednať na kontrolné vyšetrenie a tam sa uvidí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník