Môže slabé krvácanie mimo cyklu spôsobiť choroba?

Zodpovedané
30. sep 2022

Dobrý deň,

v auguste som vysadila antikoncepciu. Následne som mala menštruáciu presne na deň. A teraz mám dostať v piatok opäť, lenže od pondelka mám slabé krvácanie. Nie je to ako klasická menštruácia, krv je iná, nie je taká červená. Ani nemám žiadne bolesti ako pri menštruácii. Takisto beriem antibiotiká a som chorá momentálne.

Môže mi aj to nejako narušiť cyklus?

Ďakujem.

Dobrý deň,

choroba a užívanie antibiotík môže ovplyvniť menštruačný cyklus. Odsledujte si to, ak by sa stav opäť zopakoval v ďalšom cykle, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník