Môže silný kašeľ v 28. týždni zapríčiniť zmeny na krčku?

Zodpovedané
25. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, či môže niekoľkodňový silný kašeľ zapríčiniť zmeny na krčku, alebo nejako inak ovplyvniť bezproblémový chod tehotenstva?

Aké lieky by ste odporučili na vlhký kašeľ v tehotenstve?

Lekárska mi vraj nemôže odporučiť nič iné ako “Stopkašel”.

Vopred ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

dlhodobý dráždivý kašeľ môže mať za následok predčasné skracovanie krčka maternice s následným hroziacim predčasným pôrodom.

Stopkašeľ užívať môžete. Variantom je tiež užívanie Mucosolvanu alebo ACC long. Pite ale veľa tekutín a šetrite sa. V prípade, že budú ťažkosti pretrvávať, vyhľadajte obvodného lekára.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník