Môže siedma choroba u dieťaťa ohroziť plod?

Zodpovedané
11. júl 2022

Dobrý deň, pani doktorka.

syn momentálne prekonáva siedmu chorobu (choroba ruky-nohy-ústa) a ja som v 13. tt. Keďže je to vysoko infekčné ochorenie obávam sa, že by sa to mohlo preniesť aj na mňa.

Nenašla som veľa informácií o možných následkoch pre plod, preto vás veľmi pekne prosím o vašu skúsenosť, nakoľko môj gynekológ ani nevedel čo to je za chorobu. To málo čo som na internete našla, pre mňa nie je vôbec povzbudivé.

Ďakujem pekne.

Dobrý deň,

nemyslím si, že by mal byť problém. Samozrejme dodržujte všetky možné hygienické zásady. Nie som však infektológ. Ideálne by bolo sa poradiť s ním. Napríklad gynekológ vie telefonicky Váš zdravotný stav skonzultovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník