Môže sa polyp pri menštruácii vyplaviť?

Zodpovedané
8. dec 2022

Dobrý deň,

pri stimulačnej kontrole mi bol zistený polyp, následne sa odložil embryotransfer. Mam prísť po skončení menštruácie.

Môže sa polyp vyplaviť, a ak nie, ktorý deň cyklu sa odstraňuje?

Lebo vraj ďalší cyklus už by som mohla ísť na KET, či treba nejaký časový odstup medzi tým?

Ďakujem.

Dobrý deň,

je možné, že sa menzesom vyplaví. Ak by sa tak nestalo, je potrebné jeho odstránenie a následne je vhodné počkať 3 mesiace s ET, aby sa maternica pekne zahojila.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník