Môže sa niečo bábätku stať, keď mám zlé výsledky štítnej žľazy?

Zodpovedané
7. sep 2022

Dobrý deň,

som v 16 tt a mám výsledky z krvi TSH 12,7. Doktorka mi pred mesiacom napísala Euthyrox 70. Ja som recept nestihla vybrať a neviem sa tam dovolať o nový recept. Osobne sa mi tam nedá, keďže nám ešte 7 mesačné bábo a nemá kto s ním byť, nemám auto. Vybavila som si stráženie na 9. 9., vtedy mi dali kontrolu.

Moja otázka znie, že či sa nemôže niečo bábätku stať, keď mám zlé výsledky štítnej žľazy?

Ja sa cítim v poriadku ani by som tie lieky nepotrebovala nebyť takých výsledkov.

Nemôže sa bábätku nič stať?

Ďakujem.

Dobrý deň,

ale áno môže. Lieky ste mali začať užívať načas, ideálne hneď v prvom trimestri.
Hypotyreóza môže viesť k porušenému vývoju nervového systému a mozgu dieťaťa. Okrem iného je zvýšené riziko potratu, predčasného pôrodu a nízkej pôrodnej hmotnosti dieťaťa, či rozvoja preeklampsie.

Určite je potrebné liečbu zahájiť a neotáľať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník