Môže sa mykóza prejavovať ako veľmi vodnatý výtok?

Zodpovedané
24. sep 2022

Dobrý deň,

mám otázku, som v 28 tt a celé tehotenstvo ma trápi mykóza. Aj predchádzajúce 2 tehotenstvá som ju mávala stále. Dr mi predpisuje Nystatin galvex. Macmiror mi vôbec nezaberá. No včera a dnes som mala už 2x taký vodový výtok, že som mala aj nohavičky mokré. Je to troska žltej farby ale teraz neviem, či to môže byť kvôli užívaniu tých čapíkov alebo nie. Zajtra ráno idem ku gyn. na poradňu, určite to spomeniem. Len či náhodou to nemôže byť plodová voda. Normálne to cítim vždy ako pri menštruácii, že niečo zo mňa vyteká. Dnes je to už asi častejšie.

Tak teda čo mi poradíte, či teda ak mykóza sa takto prejavuje?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

určite doporučujem absolvovať vyšetrenie na gynekologickej pohotovosti. Vodnatý hojný výtok je síce v tehotenstve bežný, ale netreba nič podceniť.

Okrem toho ho môžete mať zmnožený práve pre užívanie čapíkov.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník