Môže sa Multi-Gyn Actigel používať ako pomôcka na zavedenie Utrogestanu v prípade suchosti pošvy?

Zodpovedané
5. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zavedenia vaginálnej tabletky.

Môže sa Multi-Gyn Actigel používať ako pomôcka na zavedenie Utrogestanu a iných liečiv v prípade suchosti pošvy, kedy je problematické zavedenie vaginálnej tablety?

Môže sa v tehotenstve používať aplikátor ako pomôcka?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

skúste si najprv navlhčiť tabletu obyčajnou vodou. Pokiaľ by to nepomohlo, môžete použiť aj daný gél. Stačí však úplne málinko aplikovať prstom na oblasť pošvového vchodu. Neaplikujte si zbytočne veľa aplikátorom.

Aplikátor sa v tehotenstve nedoporučuje iba z dôvodu možného necitlivého zaobchádzania a poranenia s následným krvácaním.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník