Môže sa jednať o rakovinu krčka maternice?

Zodpovedané
27. nov 2022

Dobrý deň,

pred tromi mesiacmi mi vyšli z cytológie horšie výsledky, pani doktorka mi nasadila čapíky Cicatridina a teraz v decembri idem na kontrolu. Problém je v tom, že v triede som skákala na švihadle a odvtedy ma bolí v podbrušku a cítim vnútri tela, akoby mi tam niečo padalo. Teraz už ma bolia aj kríže a dosť často mám krv v moči.

Môže mi to spôsobovať zlé výsledky cytológie?

Už googlim, či to nemám rakovinu krčku maternice.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

skôr si myslím, že pôjde o nedoliečený uroinfekt. Vyhľadajte preto obvodného lekára alebo gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Čo sa týka “horšej” cytológie, je potrebné vedieť konkrétny výsledok.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník