Môže sa jednať o mykózu?

Zodpovedané
2. sep 2022

Dobrý deň prajem,

chcela by som sa spýtať jednu otázku. Po pohlavnom styku s priateľom sa mu na ďalší deň spravia na penise také biele "nalepy" a má ich vždy po našom pohlavnom styku.

Chcela by som sa spýtať, či by mohlo ísť z mojej strany o mykózu, alebo niečo iné?

Ku gynekológovi chodím pravidelne každý rok a výsledky z cytológie mám v poriadku.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

cytológia a mykóza sú dve rôzne veci. Aj keď vo výsledku by patológ mohol poznamenať, či sú tam známky kvasinkovej infekcie.

Mohlo by ísť o kvasinkovú infekciu, bez vyšetrenia sa však jednoznačne vyjadriť neviem. Vyhľadajte preto svojho ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník