Môže sa jednať o hormonálnu poruchu, ak mi mešká menštruácia?

Zodpovedané
6. dec 2022

Dobrý deň,

chcem sa spýtať, mešká mi menštruácia už 12. deň. Nikdy pred tým mi nemeškala. S partnerom žijeme riadny život, máme už aj jedno dieťa. Ale ide o to, že keďže mi to už 12 dní mešká a nemám žiadne príznaky, len slabé bolesti brucha. Ale to brucho ma bolí od prvého pôrodu, takže neviem a robila som si už niekoľko testov, ktoré ukázali, že tehotná nie som.

Chcem vedieť, či mám ešte počkať, a ak áno dokedy, a či to môže byť aj nejaká hormonálna porucha, alebo niečo iné?

Poslednú menštruácia som mala cca pred 32 dňami.

Za odpoveď vopred ďakujem.

Dobrý deň,

ak by menzes meškal 14 dní a viac, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Najčastejšie býva príčinou neprebehnutá ovulácia a vznik cysty na vaječníku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník