Môže sa jednať o gynekologický problém?

Zodpovedané
17. jan 2023

Dobrý deň,

prosím, poradíte mi? Od októbra bojujem, chodím po gyn. a uro. Mala som polyp na maternici, samovoľne zmizol, odvtedy mám problémy, liečila som sa 2 mesiace na zápal moč. ciest, mechúra, u gyn. na neustále špinenie, krvácanie mimo menštruácie. To ma drží dodnes a mám stále nutkanie, preto sa chcem opýtať, či by to nemohla byť nejaká gynekologická baktéria, keď na urológii som skončila a podľa dr. je všetko ok.

Mám zájsť opäť na gyn.?

Ďakujem.

Dobrý deň,

čo sa týka ťažkostí s močením, mal by Vás liečiť urológ.

Môžete ale skúsiť:
MEGA BRUSINKY NATUREVIA Cran-Max 500 mg s obsahom 36mg PAC 2-3x denne
+
D-manóza 2g á 4 hodiny
+
Rowatinex 3x denne
+
Kapucínka väčšia 3x denne
=
3-5 dní
Ak sa uľaví, pokračovať:
iba v užívaní brusníc Cran-Max 500 mg s obsahom 36 mg PAC 2x denne

Gynekologické ťažkosti charakteru neustáleho špinenia/krvácania mimo cyklu by bolo ale dobré riešiť. Nález som nevidela, preto sa k polypu vyjadrovať nemôžem. Ale pokiaľ problém nie je objektívny, bude hormonálny. Liečba sa nasadí podľa vyvolávajúcej príčiny.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník