Môže rubeola v tehotenstve ohroziť dieťa aj keď som očkovaná?

Zodpovedané
27. aug 2022

Dobrý deň,

začínam 15 tt. Som ročník 1989, povinné očkovanie proti rubeole som absolvovala v r. 1991. Koncom 3. trimestra mi brala gynekologička krv s výsledkom - pozitívne protilátky proti rubeole. Včera som absolvovala aj vyšetrenie na rubeolu na infektológii s výsledkom IgM 1,14 a IgG 42,9.

Keďže som očkovaná, môžem byť v kľude, že dieťa bude v poriadku zdravé?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

keď ste očkovaná, mali by ste byť chránená.

Referenčné rozmedzia laboratória nepoznám a k výsledkom sa Vám musí vyjadriť infektológ.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník