Môže prehĺtnutie úsnej vody na začiatku tehotenstva poškodiť plod?

Zodpovedané
12. jan 2022

Dobrý deň,

som po potrate z dôvodu MA v 19. týždni. Momentálne som opäť tehotná v 6. týždni. Veľmi sa obávam po prvej skúsenosti, dávam si na všetko pozor. Avšak ako naschváľ, včera sa mi podarilo pri umývaní zubov prehltnúť trochu ústnej vody.

Môže to poškodiť plod?

Tej vody som prehĺtla fakt len trochu, no aj tak sa obávam. Jedná sa o vodu bez alkoholu, no zato obsahuje iné zložky, ktoré ma znepokojujú.

Ďakujem

Dobrý deň,

neobávajte sa. Nič sa nestalo.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník