Môže pozitívny tehotenský test u netehotnej značiť onkologické ochorenie?

Zodpovedané
30. nov 2022

Dobrý deň,

mám 40 r. a jedno dieťa. Môj manžel bude mať 40 r. Snažíme sa o bábätko. Zatiaľ sa nedarí, no testy nám vyšli pozitívne. Samozrejme ide o testy, ktoré sa robia z ranného moču. Tie ktoré som si dala robiť v laboratóriu z krvi boli negatívne. Počula som, a aj obvodná lekárka mi to potvrdila, že ak má netehotná pozitívny tehotensky test, môže ísť o onkologické ochorenie.

Aký je prosím váš názor?

Ďakujem. [Prikladám fotky testov]

Dobrý deň,

v každom prípade je potrebné pátrať ďalej.

Zvýšené hodnoty môžu byť pri cyste vaječníkov, endometrióze, niektorých gastroenterologických ochoreniach, nádoroch hrubého čreva, pečene, pľúc, pankreasu, prsníkov, teratóme vaječníka a v neposlednom rade fyziologickom tehotenstve, či patológiách ako mola hydatidosa, choriokarcinóm.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník