Môže po tabletke EllaOne meškať menštruácia?

Zodpovedané
26. okt 2021

Dobrý deň,

pre istotu som užila tabletku EllaOne. Mala som vtedy asi ovuláciu. S priateľom sme sa následne nechránili vôbec a neriešila som už žiadnu tabletku.

8.10 som mala dostať menštruáciu. Okolo toho dátumu som mala asi týždeň naliate prsia. Menštruáciu ešte stále nemám a testy sú všetky negatívne.
Doktorke o tabletke nemôžem povedať, keďže je to rodina..

Čo mi odporúčate?

Môže mi tak po tabletke meškať menzes?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

EllaOne tabletu je potrebné užiť do 5 dní od nechráneného pohlavného styku. Menštruácia sa obvykle dostaví skôr ako je očakávaná. V ojedinelých prípadoch môže meškať. Tabletka Vás však nechráni do konca menštruačného cyklu.

Po jej užití bolo treba používať bariérovú antikoncepciu /prezervatív/. Tabletka EllaOne Vám mohla posunúť ovuláciu a teda tehotná ste mohli zostať neskôr.

Určite je potrebné vylúčiť tehotenstvo. Zopakujte si test o 2 dni od posledného testu. Pokiaľ by bol negatívny, je potrebné dostaviť sa na vyšetrenie k svojmu ambulantnému gynekológovi, ktorý vylúči iné príčiny omeškania.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník