Môže moje problémy s cyklom spôsobovať hrčka v pošve?

Zodpovedané
24. nov 2022

Dobrý deň, p. doktroka,

chcem sa opýtať, mám hrčku, takú tvrdšiu, vo vnútri v pošve na ľavej strane. Mám ju tam asi 2 roky, možno aj viac, nikdy som to neriešila s mojím gynekológom, ale chodím na pravidelne kontroly. Bola som aj pred pár dňami, len som sa zas zabudla o nej zmieniť. Písala som Vám ohľadom zmeneného menštruačného cyklu na každé 2 týždne, vek mám 40 a pôrod raz cisárskym. Nie som anemická, krvný obraz mám vždy ukážkový, aj štítnu žľazu.

Môže moje problémy spôsobovať tá hrčka?

Mám sa obávať,... čo znamená, keď ju tam mám tak dlho?

Treba znova zájsť za doktorom?

Ďakujem.

Dobrý deň,

určite sa treba ísť ukázať. Bez vyšetrenia sa Vám k nálezu neviem vyjadriť.

Cyklus Vám však určite neovplyvňuje.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník