Môže mi vybratie fibroadenómu narušiť implantáty?

Zodpovedané
4. jan 2022

Dobrý deň,

na ľavom prsníku mám dosť veľký fibroadenóm. Zatiaľ je len sledovaný, či sa nezväčšuje. Niekedy ma veľmi neprijemne bolí. Je to ostrá bolesť, ktorá strieľa až do bradavky. Niekedy len tak z ničoho nič sa mi to stane, že si musím držať hrudník. Až tak mi to je nepríjemné. Preto uvažujem, že si ho dám jednoducho odstrániť.

Môže mi to narušiť implantáty pod svalom?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade je jeho odstránenie na mieste.

Implantáty narušené nebudú, ale tvar prsníka zmenený byť môže. Predovšetkým ak je veľký ako píšete. Rovnako je otázne hojenie jazvy.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník