Môže mi silné tlačenie pri zápche v tehotenstve spôsobiť problémy?

Zodpovedané
16. okt 2021

Dobrý deň,

som v 28. týždni a pri zápche som silno tlačila. Mala som z toho vaginálny opuch.

Môžu mi vzniknúť nejaké problémy?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemalo by to spôsobovať vyslovene problémy s tehotenstvo, ale ide o veľmi nepríjemnú záležitosť. Pite veľa veľa vody, to je najlepšou prevenciou.

Prípadne skúste rôzne “babské recepty” - napríklad slivkový kompót. Pokiaľ užívate železo, bude nutné ho vymeniť za iný preparát.

Môžete si tiež skúsiť zakúpiť Forlax, prípadne Glycerínové čapíky.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník