Môže mi progesterón rozhádzať cyklus?

Zodpovedané
2. máj 2022

Dobrý deň,

na 22. deň cyklu som mala hladinu 7,5ng/dcl. Bola mi nasadená liečba - 15. deň cyklu 3 tablety Progestanelle vkladať večer po dobu 10 dní. Menzes som dostala na 30.deň cyklu (3 dni mi meškal, mávam 27 dňový cyklus a menštruácia trvá 7 dní). Menzes som mala 2 dni. Z toho 1 deň silný a druhý sa to zoslabol a tretí deň nič.

Môže mi progesterón rozhádzať cyklus?

Užívam to druhý cyklus a v prvom tiež sa mi posunul 1 deň cyklu.

Ďakujem

Dobrý deň,

užívanie progesterónu by malo cyklus práve spravidelniť.
Pravdepodobne ešte tých pár dní od doužívania dochádza účinok progesterónu. Preto prichádza menzes neskôr ako obvykle.

Pokiaľ sa snažíte otehotnieť, zrealizujte si tehotenský test na 26. deň cyklu (a teda pred vysadením progesterónu). Ak by bol pozitívny, pokračujte v jeho užívaní a kontaktujte svojho ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník