Môže menštruácia meškať 2 týždne, ak som užívala Norethisteron?

Zodpovedané
24. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať, brala som tabletky 3 týždne na zastavenie menštruácie, ale už pomaličky 2. týždeň mešká menštruácia, ale medzitým s partnerom si nedávame pozor pri...

Je možné, že som tehotná alebo len kvôli tabletkám mešká?

Nikdy som nemala taký problém, vždy po prerušení tablety som dostala riadne menštruáciu. Prosím poraďte.

Ďakujem.

Dobrý deň,

všetko sa vyjasní ak si zrealizujete tehotenský test. Bez neho budeme zbytočne premýšľať prečo mešká.

Ak bude negatívny, je potrebné vyhľadať ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí. Príčina môže byť aj hormonálna, prípadne cysta na vaječníku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník