Môže mať farbenie vlasov negatívny dopad na plod?

Zodpovedané
20. júl 2021

Dobrý deň,

som v 8. týždni a chcem si zafarbiť vlay.

Môže mať farbenie vlasov negatívny dopad na plod?

Ďakujem

Dobrý deň,

v súčasnosti sú farby na vlasy, ktoré sú šetrné a v tehotenstve nie sú nebezpečné, ale neboli na to prevedené štúdie. Preto sa odporúča minimalizovať kontakt s farbou predovšetkým do 12. týždňa.

Ideálne je sa poradiť v kaderníckom salóne. Mali by byť bez obsahu amoniaku. Prípadne čo sa týka peroxidu, melír je v poriadku, keďže nesiaha priamo ku korienkom a kože hlavy. Nezabúdajte však na dôkladne vetranú miestnosť.

Rizikom je skôr, že pravidelne používaný odtieň Vám chytí úplne inak - to je spôsobené vplyvom hormónov.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník