Môže mať dlhodobé užívanie HAK vplyv na rast nádoru v mozgu?

Zodpovedané
26. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nežiadúcich účinkov antikoncepcie.

Môže mať dlhodobé užívanie HAK vplyv na rast nádoru v mozgu?

Konkrétne meningeón, ktorý vyrastá z pliev mozgu a vzniká z hormónov. Viem, že štúdie nie sú.

Ďakujem

Dobrý deň,

táto otázka by mala byť smerovaná skôr špecialistovi v danom odbore, teda neurológovi.

Čo sa týka hormonálne závislých tumorov, užívanie antikoncepcie je pri nich kontraindikované.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník