Môže krvácanie od ovulácie po menzes spôsobovať stafylokok?

Zodpovedané
13. okt 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

prosím Vás o Váš názor. Cyklus mám cca 32 dní, ovuláciu okolo 20 DC. A od obdobia ovulácie po menzes mávam špinenie, alebo krátke krvácanie po styku, či na wc po veľkej potrebe. Mám nepriechodné vajcovody. Inak na preventívke bolo všetko v poriadku, aj cytológia. Pred 3/4te rokom som bola preliečená na ureaplazmu, kontrolný ster bol v poriadku (i keď partner preliečený nebol).

Avšak teraz mi zistili stafylokok aureus (na základe výterov z hrdla a nosa) a preto mi napadlo, či toto nemôže mať vplyv aj na môj problém gynekologický?

Plánujeme podstúpiť umelé oplodnenie po preliečení stafylokoka.

Ďakujem.

Dobrý deň,

s infekciou špinenie/krvácanie v druhej polovici cyklu nesúvisí. Ide najskôr o nedostatok progesterónu pri tzv. luteálnej insuficiencii.

Infekciu preliečte. Nedostatok hormónu bude suplementovaný vrámci komplexnej liečby v Centre asistovanej reprodukcie.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník