Môže ísť o skoršiu menštruáciu?

Zodpovedané
29. máj 2022

Dobrý deň,

s manželom sme sa snažili o bábätko počas plodných dní vrátane ovulácie. Dnes by to bol 10. deň od ovulácie a chcela som si spraviť tehotenský test, ale začala som krvácať (ako počas menštruácie, stredne silná jasnočervená) takže test som si nespravila.

Chcela som sa opýtať, či môže ísť o skoršiu menštruáciu?

Posledná menštruácia bola 4. 5. (podľa normy ďalšia menštruácia mala prísť až o 5 dní). Mám obavy, nakoľko som už raz pred 2 rokmi potratila. Za normálnych okolností mi menštruácia chodí pravidelne.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

môže ísť o skorší príchod menštruácie. Ale aj o tzv. biochemickú graviditu, ktorá skončila krvácaním. Veľakrát ani nevieme, že sme tehotné a menzes príde podľa plánu, prípadne meška 1-2 dni. Pokiaľ sa vo vývoji niečo pokazí už v začiatkoch, príroda si to zariadi sama.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník