Môže ísť o mimomaternicové tehotenstvo, keď sú testy negatívne?

Zodpovedané
22. jan 2022

Dobrý deň,

menzes mi mešká 25 dní. Test na 19. deň meškania bol negatívny. Dnes som bola u obvodného gynekológa. Podľa USG tehotná nie som. Sliznica je zväčšená a vraj mi príde menštruácia. Cystu nemám.

Doktorka sa ma pýtala, či chcem vyvolávačku. Keď som sa opýtala, či je potrebná, tak ostala ticho. Vraj si mám dať vyšetriť krv na hCG, či to nie je mimomaternicové tehotenstvo.

Môže to byť mimomaternicové, keď testy mám negatívne a na sone bolo všetko v poriadku?

Alebo ma chcela len postrašiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

je nepravdepodobné, že pôjde o mimomaternicovú tehotnosť pokiaľ bolo sonografické vyšetrenie a test skutočne negatívne.

Riaďte sa ale jej doporučeniami. Nález videla iba ona.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník