Môže implantačné krvácanie trvať 4 dni?

Zodpovedané
22. mar 2023

Dobrý deň,

mám 30-dňový cyklus, ale na 23. deň cyklu som začala špiniť a trvá to už štvrtý deň. Je to slabučko ružový, niekedy slabohnedý výtok po utreti po použití toalety. Snažíme sa o druhé dieťa. Pri prvom som mala implantačné krvácanie na 23. a 24. deň cyklu a potom to skončilo.

Môže implantačné krvácanie trvať 4 dni?

Ďakujem

Dobrý deň,

predmenštruačné špinenie neznamená vždy uhniezďovanie oplodneného vajíčka Ale mohlo by trvať aj viac dní, kľudne.

Vo Vašom prípade môže ísť aj o ovulačné krvácanie či nedostatok progestrónu v cykle. Samozrejme aj iné objektívne príčiny prichádzajú do úvahy a bez vyšetrenia sa nedá jednoznačne určiť príčina. Rovnako je cyklus výrazne ovplyvňovaný vonkajšími vplyvmi (stres, námaha, choroba).

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník