Môže hrčka na pošve súvisieť so zápalom močových ciest?

Zodpovedané
26. sep 2022

Dobrý deň,

pred pár dňami som si nahmatala hrčku pod malými pyskami na pravej strane tesne nad vchodom do pošvy. Navonok ju nie je vidno, je to ako keby podkožná tvrdá hrčka, kúsoček na dotyk bolestivá, ale nie moc.

Neviete mi, prosím, povedať o čo ide a či je potrebne s tým navštíviť gynekológa?

Mala som pred pár dňami aj zápal močových ciest, môže to mať súvis?

Ďakujem.

Dobrý deň,

so zápalom močových ciest uvedené ťažkosti podľa mňa nesúvisia.

Nález som nevidela, preto sa vyjadriť neviem. Môže ísť o jednoduchú vyrážku, či upchatú žliazku, ale tiež o absces Bartholiniho žľazy. Ideálne je vyhľadať ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník