Môže Escapelle spôsobiť bolesti podbruška?

Zodpovedané
3. feb 2022

Dobry deň,

8. januára som dostala menštruáciu. 13. januára som mala styk, 14. januára som po 27 hodinách vzala Escapelle. Na 7. deň som začala z Escapelle krvácať, začali ma bolieť prsia. Ako keby sa naliali a doteraz sú také, aj keď bolia trocha menej. Krvácanie trvalo asi 5 - 6 dní. Cyklus mávam bežne 24 dní.

Na 23. deň cyklu som začala slabšie špiniť. Špiním ešte dnes, t.j. 26. deň dyklu. Mám však bolesť podbruška. Robím si denne testy s citlivosťou 10 s negatívnym výsledkom.

Spôsobila moje problémy tabletka?

Kedy by som si mohla dať overiť tehotenstvo z krvi u gynekológa?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri užití urgentnej antikoncepcie nie je nič nezvyčajné, že nastanú zmeny v cykle. Ide o vysokú dávku hormónov v jednej tablete. Neobávajte sa, dá sa to postupne do poriadku.

Tehotenský hormón je možné vyšetriť už 10 dní po nechránenom pohlavnom styku, ideálne ale pri meškaní menštruácie 1 - 2 dni.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník