Môže dlhá menštruácia znamenať tehotenstvo?

Zodpovedané
17. mar 2023

Dobrý deň,

menštruácia mi prebiehala úplne v poriadku a po šiestom dni som si myslela, že už končí. Na druhý deň mi opäť začala ako odznova. Teraz posledné dva dni sú už len špinenie. Test som si robila a vyšiel negatívny.

Keď príde o dva týždne skôr menštruácia a trvá mi už 14 dní, môže to znamenať tehotenstvo?

Ďakujem

Dobrý deň,

nejde o typický príznak tehotenstva. Ak je test negatívny, tehotná nie ste a príčina je iná. Je vhodné vyhľadať ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí ak už krvácate 14 dní.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník