Môže Covid zapríčiniť špinenie po interupcii?

Zodpovedané
4. máj 2022

Dobrý deň,

2. 3. som podstúpila interupciu.

14.4. som dostala menzes, ktorý bol normálny, trval 6 dní. Nebola som ešte na kontrole kvôli covidu, ale už mi skončila karanténa a rada by som šla.

Ale od toho 14-teho, ak teda nerátam 6 dní normálneho krvácania, mám stále pri utieraní ako keby menzes alebo špinenie.

Viem, že viac by mi povedal môj lekár, ale vedeli by ste mi aspoň poradiť, či to môže súvisieť aj s tým covidom?

Ešte sa mi to nikdy nestalo.

Ďakujem

Dobrý deň,

je potrebné absolvovať kontrolné vyšetrenie. Môže to súvisieť aj s prekonanou infekciou Covid-19, ktorá často spôsobuje nepravidelnosti cyklu. Tiež býva prvý menzes po zákroku iný ako bežne. Je ale potrebné vylúčiť nedostatočné vyčistenie dutiny maternice po interupcii.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník