Môže Covid ovplyvniť menštruáciu?

Zodpovedané
18. aug 2022

Pekný deň,

stala sa mi taká vec, že na dovolenke pri mori som dostala Covid 19, ležala som 2 dni s teplotou 39 a na 3. deň som dostala menzes. Skôr by som povedala ako keby slabšie krvácanie, keďže ho vidím len na papieri pri utieraní. Mávam nepravidelný menzes ale toto mi príde zvláštne.

Môže to mať súvis?

Ďakujem.

Dobrý deň,

áno môže. Covid-19 spôsobuje pomerne výrazné nepravidelnosti cyklu. Časom sa však cyklus spontánne upraví. V niektorých prípadoch je nutná hormonálna liečba.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník