Môže byť tlak na konečník v tehotenstve spôsobený tým, že som si udrela kostrč?

Zodpovedané
15. okt 2022

Dobrý deň,

zhruba týždeň pociťujem tlak v konečníku, som v 24. týždni. Bola som s tým u svojho gynekológa, vraj sa nič nedeje, krčok má 4 cm, je tuhý, klenby voľné. No ten tlak pociťujem stále. Mám aj problémy s trávením a asi 2 týždne dozadu som spadla na zadok a udrela si kostrč.

Môže ten tlak s tým súvisieť?

Môj gynekológ ma straší s predčasným pôrodom, no ja by som chcela počuť ešte vyjadrenia aj iného lekára.

Nemôže byť bábo len tak uložené, že tlačí na črevá?

Resp. nebol pri tlaku vyslovene dieťaťa na konečník aj iný nalez, napr. skrátený krčok?

Iné problémy ako tvrdnutie brucha a kontrakcie nemám. Samozrejme dodržiavam kľudový režim a čo najviac ležím, no neustále strašenie s pôrodom mi moc nepridáva na psychiku.

Vďaka.

Dobrý deň,

pokiaľ máte stolicu pravidelne a vyšetrenie bolo v poriadku (krčok dostatočne dlhý, uzavretý, klenby voľné), tak môžu ťažkosti prameniť z pádu.

Preventívne ale doporučujem pokračovať v kľudovom režime. Je možné, že sa niečo rozvíja, ale ešte sa to na náleze neodzrkadlilo.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník