Môže byť test pozitívny aj bez uvoľnenia vajíčka?

Zodpovedané
13. okt 2021

Dobrý deň,

bola som na vyšetrení na 12. deň cyklu. Doktor povedal, že tam vidí dominantnú folikulu. Zatiaľ som nedostala žiadnu hormonálnu liečbu, beriem iba Femibion 1. Povedal, že pravdepodobne ovulácia nastane v stredu 13.10.2021. Pre istotu mi dal aj Ovitrelle injekciu, ktorú som si pichla 11.10.2021 večer o 21:00.

Robila som celý mesiac aj ovulačné testy, ktoré vyšli 12.10.2021 pozitívne.

Praskol folikul, keď je test pozitívny?

Môže byť test pozitívny aj bez uvoľnenia vajíčka?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ bol ovulačný test pozitívny. Ovulácia prebehla = tzn. že sa uvoľnilo vajíčko.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník